همه از اهمیت جوان بودن پوست بر زیبایی مطلع هستند و به همین دلیل با انواع روش‌ها و محصولات تلاش می‌کنند پوست زیبا و سالمی داشته باشند؛ اما بیشتر توجه همواره به پوست صورت معطوف بوده و فیشیال دست و پا فراموش می‌شود. به همین خاطر پوست این مناطق با آسیب زیادی مواجه شده و خیلی زودتر از صورت دچار پیری می‌شود. به لطف پیشرفت‌های علم پزشکی راه‌ های جوانسازی پوست دست و پا بسیار زیاد شده و به راحتی می‌توان از پوست این نواحی محافظت کرد. برخی از این‌روش‌ها مانند جوانسازی دست با لیزر مدت زیادی است که استفاده می‌شود و روش‌های دیگری مانند جوانسازی دست با مزوژل مدرن‌تر به حساب می‌آید.

علائم پیری دست و پا چیست؟

پیری در پوست به ویژه در ناحیه دست و پا با توجه به ویژگی‌های ژنتیکی و سن و سال در افراد مختلف به صورت‌های متفاوتی بروز می‌کند. مهم‌ترین علائم پیری دست و پا  به شرح زیر است.

چروک دست‌ها

با افزایش یافتن سن لایه چربی در زیر پوست تحلیل رفته و پوست دست‌ها حالتی افتاده و شل پیدا می‌کند. در این زمان است که چین و چروک‌های زیادی روی آن پدیدار می‌شوند و باید برای جوانسازی دست و پا اقدام کرد.

جوانسازی پوست دست با کربوکسی

لاغر شدن دست‌ها

افزایش یافتن سن در دست‌ها حالت لاغری ایجاد می‌کند. البته برخی از افراد به صورت ژنتیکی دست‌هایی لاغر دارند که می‌توانند به کمک روش ‌های جوانسازی دست و پا این مشکل را حل کنند.

ایجاد شدن لک روی پوست

بروز لک، روی پوست نیز از جمله علائم نشان‌دهنده پیری پوست است و زیبایی آن را از بین می‌برد.

بیرون زدگی رگ دست‌ها

این علامت می‌تواند نشان‌دهنده مشکلاتی در سلامت فرد نیز باشد. به همین دلیل قبل از انجام اقدامات لازم برای جوانسازی باید از لحاظ سلامتی توسط پزشک معاینه و بررسی شود.

شل شدن پوست دست

شل شدن پوست دست از دیگر علامت‌های پیری در این عضو است که علاوه بر استفاده از راهکارهای جوانسازی دست و پا می‌توان با ورزش نیز آن را کنترل کرد.

با این توضیحات، وقت آن است که ببینیم  جوانسازی پوست دست و پا چیست؟ و  به بررسی راه کارهای موجود برای تحقق این رویا بپردازیم.

جوانسازی  پوست دست و پا چیست؟

دست و پاهای پیر و چروکیده در پیر نشان دادن افراد نقش زیادی دارند. برای از بین بردن این مشکل از روش‌ها و اقدامات درمانی مختلفی استفاده می‌شود که جوانسازی پوست نامیده می‌شوند.


مشاهده خدمات متخصص دست و شانه خوب در کلینیک ارتوپدی پزشک اول


انواع روش‌های جوانسازی پوست دست و پا در کلینیک ارتوپدی پزشک اول

شیوه‌های به کار گرفته شده برای بازیابی و جوان کردن پوست دست و پا در کلینیک دکتر ارتوپد شادابی و حالت کشسانی پوست را به آن باز گردانده و موجب لطافت و زیبایی چند برابر آن خواهد شد. در این شیوه‌های درمانی از راه‌کارهای مختلفی برای کلاژن سازی کردن پوست و ساخت پروتئین مورد نیاز برای لایه زیرین پوست استفاده می‌شود.

جوانسازی دست و پا با میکرودرم

در این شیوه به کمک یک دستگاه مخصوص، خراش‌هایی روی پوست ایجاد می‌شود که از نظر ابعاد بسیار ریز هستند و با تحریک جریان خون و تحریک پوست برای سلول‌سازی، موجب جوانسازی دست و بازسازی بافت‌های پیر در آن می‌شوند.

جوانسازی دست و پا با فتوتراپی

فتوتراپی یا نور درمانی یکی از روش ‌های جوانسازی دست و پا است که  در آن از نورهای طبیعی یا مصنوعی برای جواسازی پوست دست استفاده می‌کنند. شیوه استفاده از نور به وضعیت سلامت پوست بستگی دارد و باید با نظر متخصص مشخص شود.

جوانسازی دست و پا با تزریق ژل

اگر به صورت ژنتیکی دچار لاغری دست هستید و همین امر ظاهری نازیبا را برای دستان شما ایجاد کرده است، تزریق ژل، یک روش ایده‌آل برای شما است. گروه دیگری که می‌توانند از این روش استفاده کنند، کسانی هستند که بر اثر بالا رفتن سن، بافت چربی زیر پوست خود را از دست داده‌اند.

دریافت خدمات: جوانسازی دست و پا با تزریق ژل

جوانسازی دست و پا با تزریق چربی

تزریق چربی، شباهت زیادی به تزریق ژل دارد. در این روش نیز با افزودن به حجم چربی از دست رفته در بافت پوست دست و پا جوانسازی انجام می‌گیرد.

دریافت خدمات : جوانسازی دست با تزریق چربی

جوانسازی دست و پا با تزریق فیلر کلاژن ساز

یکی از شیوه‌های نوین جوانسازی پوست به ویژه در ناحیه دست و پا تزریق کردن فیلر کلاژن‌ساز است. تفاوت عمده بین تزریق ژل و چربی و فیلرهای کلاژن‌ساز، تحریک بدن برای تولید کلاژن است. کلاژن یکی از مواد بسیار مهم و اصلی در جوان ماندن پوست بدن است. به همین خاطر استفاده از این روش جوانسازی دست و پا با یک تیر دو نشان خواهید زد و پوست دست و پای شما مدت طولانی‌تری شاداب باقی می‌ماند.

جوان کردن دست و پا با روش پی ار پی

سرعت ترمیم در این شیوه جوانسازی دست و پا بسیار بالاتر از دیگر شیوه‌ها است، به همین دلیل برای درمان بسیاری از بیماری‌های اسکلتی یا عضلانی نیز از این روش استفاده می‌کنند. تزریق کردن پی ار پی، راهی ایمن و سریع و طبیعی برای بهبود سلامت پوست و جوانسازی دست و پا است. التهابات در این روش بسیار کمتر از سایر شیوه‌ها بوده و در حقیقت روشی غیر تهاجمی به حساب می‌آید.

جوانسازی دست و پا با روش مزوتراپی

در این شیوه‌ درمانی از طریق تزریق کردن مواد مغذی و مورد نیاز پوست مانند ویتامین و افزودنی‌های ارگانیک و اسید هیالورونیک به جوانسازی پوست و ساخت کلاژن کمک می‌شود. یکی دیگر از دستاوردهای جوانسازی دست و پا با روش مزوتراپی زیاد شدن میزان گردش خون در بخش‌های مختلف پوست است. در واقع از این طریق اکسیژن و مواد مغذی بیشتر به پوست خواهد رسید.

فیشیال دست و پا

جوان کردن دست و پا با روش کربوکسی تراپی

در این مورد از راه‌ های جوانسازی پوست دست و پا با تزریق کردن دی اکسید کربن به پوست، آن را وادار به تولید کلاژن کرده و در نتیجه پوست ترمیم خواهد شد. این شیوه، بدن را فریب می‌دهد تا به دلیل بالا رفتن میزان دی اکسید کربن در برخی نقاط، اکسیژن‌دهی بیشتری به آن مناطق انجام شود و در نتیجه مواد مغذی بیشتری نیز به پوست می‌رسد. تاکنون عوارض جدی از جوانسازی پوست دست با کربوکسی گزارش نشده و این روش، ایمن و بدون خطر است.

جوان کردن دست و پا با روش هایفو تراپی

این شیوه که غیر تهاجمی است و آسیبی برای پوست ایجاد نخواهد کرد، نسبت به دیگر شیوه‌ها در بازه‌ زمانی کوتاه‌تری اثربخش خواهد بود. البته این احتمال وجود دارد که پوست بعد از انجام هایفوتراپی کمی ملتهب شود. اگر از روش جوانسازی برای دست و پا با روش هایفوتراپی استفاده می‌کنید، بهتر است از مواد شوینده مناسب و ضد آفتاب و یخ استفاده کنید تا التهابات احتمالی سریعا بهبود یابد.

جوان کردن دست و پا با روش ار اف فرکشنال

این روش جوانسازی بر مبنای امواج رادیویی با فرکانس‌های مشخص کار می‌کند. دستگاه ار اف (RF)، با ایجاد آسیب‌های جزئی به پوست، آن را برای کلاژن‌سازی تحریک می‌کند. دوره نقاهت در این شیوه جوانسازی بسیار کوتاه بوده و درد و خونریزی ندارد؛ اما باید انتظار مقادیر اندکی التهاب و قرمزی را داشت.

دریافت خدمات : جوانسازی دست و پا با روش ار اف فرکشنال

مزایای جوان و زیباسازی دست و پا

استرس، نور خورشید، تغذیه ناسالم و مواردی از این دست همگی باعث پیری و ایجاد لک روی پوست بدن به ویژه پوست دست و پا می‌شوند. استفاده از شیوه‌های درمانی برای رفع این مشکل با افزایش تولید کلاژن در سطوح زیر پوست لکه‌ها و آکنه‌ها را از بین می‌برند.

از طرفی گردش خون بهبود پیدا می‌کند و در نتیجه شاهد پوستی درخشان و صاف خواهید بود. از دیگر مزیت‌های استفاده از روش‌های جوان سازی و رفع چین و چروک دست و پا می‌توان به بالا رفتن خاصیت ارتجاعی و کشسانی پوست اشاره کرد. البته نکته مهم این است که برای استفاده از راه ‌های جوانسازی پوست دست و پا حتما به پزشک متخصص و با تجربه در این خصوص مراجعه شود.

معایب و خطرات جوان و زیباسازی دست و پا

البته در کنار مزایا جوانسازی دست و پا معایبی برای این راه‌های درمانی ثبت نشده است. با این وجود این روش‌ها نیز مانند هر روش درمانی دیگر، می‌تواند خطراتی به دنبال داشته باشد. از مهم‌ترین خطرات جوانسازی دست و پا عبارتند از:

  • عفونت 
  • تغییر بافت پوست 
  • سوزش 
  • واکنش‌های آلژیک 
  • ایجاد زخم 
  • تاخیر در درمان

خدمات جوانسازی دست و پا در کلینیک دکتر ارتوپد

کلیه خدمات مربوط به جوان سازی و رفع چین و چروک دست و پا و تمام روش‌های بالا در کلینیک دکتر ارتوپد در بهترین سطح کیفی در دسترس مراجعین محترم است. در کلینیک دکتر ارتوپد با حضور متخصصین  حرفه‌ای و با تجربه با آسودگی خاطر می‌توانید بدون نگرانی از عوارض جوانسازی دست و پا، تمام مراحل درمان خود را طی کرده و در انتها به دست و پایی زیبا و جوان دست یابید.

هزینه جوان سازی دست و پا در کلینیک دکتر ارتوپد

هزینه جوانسازی دست و پا به روش پیشنهادی دکتر و میزان جلساتی بستگی دارد که برای این کار لازم است. پیشنهاد ما این است که ابتدا یک وقت مشاوره رزرو کرده و با بررسی پوست و دریافت توصیه‌های پزشک به صورت حضوری، هزینه خود را برآورد کنید.

جوانسازی دست و پا با لیزر فرکشنال
خدمات جوانسازی دست و پا با لیزر فرکشنال | جوانسازی و رفع چین و چروک با لیزر فرکانس رادیویی فرکشنال | برای مشاوره و تعیین نوبت با کلینیک پزشک اول تماس بگیرید.
جوانسازی دست و پا با میکرودرم
خدمات جوانسازی دست و پا با میکرودرم | مزایا، عوارض رفع چین و چروک دست و پا با روش غیر تهاجهی میکرودرم ابریژن | برای مشاوره با کلینیک پزشک اول تماس بگیرید.
جوانسازی دست و پا با کربوکسی تراپی
خدمات جوانسازی دست و پا با کربوکسی تراپی | مزایا و عوارض جوان سازی و رفع چین و چروک دست و پا با CO2 تراپی | برای مشاوره با کلینیک پزشک اول تماس بگیرید.
جوانسازی دست و پا با تزریق چربی
خدمات جوانسازی دست و پا با تزریق چربی | مزایا و عوارض جوان سازی و رفع چین و چروک دست و پا با چربی | برای مشاوره و تعیین نوبت با کلینیک پزشک اول تماس بگیرید.
جوانسازی دست و پا با لیزر درمانی
ارائه خدمات جوانسازی دست و پا با لیزر درمانی | مزایا و عوارض جوان سازی و رفع چین و چروک دست و پا با لیزر | برای مشاوره و تعیین نوبت با کلینیک پزشک اول تماس بگیرید
جوانسازی دست و پا با نور پالسی شدید
خدمات جوانسازی دست و پا با نور پالسی شدید یا IPLموجب فعالسازی ژن های سازنده کلاژن و الاستین می شود. | برای مشاوره و تعیین نوبت با کلینیک پزشک اول تماس بگیرید.
جوانسازی دست و پا با اسکلوتراپی
خدمات جوانسازی دست و پا با اسکلوتراپی | مزایا و عوارض جوان سازی و رفع چین و چروک دست و پا با Sclerotherapy | برای مشاوره با کلینیک پزشک اول تماس بگیرید.
جوانسازی دست و پا با هایفوتراپی
ارائه خدمات جوانسازی دست و پا با هایفوتراپی | کاربرد امواج اولتراسونیک با قدرت نفوذ بسیار بالا برای رفع چین و چروک | برای مشاوره با کلینیک پزشک اول تماس بگیرید.
جوانسازی دست و پا با مزوتراپی
جوانسازی دست و پا با مزوتراپی، روشی برای درمان لایه میانی پوست برای رفع چین و چروک دست و پا | برای مشاوره و تعیین نوبت با کلینیک پزشک اول تماس بگیرید
جوانسازی دست و پا با تزریق ژل
ارائه خدمات جوانسازی دست و پا با تزریق ژل | مزایا، عوارض و خطرات جوان سازی و رفع چین و چروک دست و پا با ژل | برای مشاوره با کلینیک پزشک اول تماس بگیرید